Ubrat na váze jde i skákáním
Je nepříjemnou pravdou, že Češi patří mezi nejobéznější národy na evropském kontinentu. Hodně za to může stravování, které se skládá z kombinace vydatné české stravy a nezdravého amerického exportu. Navíc je tu ještě lenost, kvůli které se valné části české společnosti nechce ve svém volnu příliš hýbat. To je samozřejmě škoda, jelikož pohyb je jedním z činitelů, díky kterým se dá docela dobře hubnout. Kdo zanevře na pravidelný pohyb, ten si říká o ztloustnutí a následně i o potíže s tím související.
Ne každý pohyb je ovem dobrý k likvidaci tukových zásob. Například posilování, hlavně tedy posilování s velkými a těžkými břemeny není příliš vhodné. Naopak aerobní sportovní, tedy takové, u kterého se dá ještě plynule dýchat, je k tomuto účelu jako dělané. Proto dobře hubnout například cyklisté, běžci nebo lidé skákající na trampolíně.
Ano, i trampolína může být nástroj, který vede k ubírání přebytečných kilogramů. Nejedná se tedy pouze o hračku pro děti. Je však potřeba ho používat správně. Zásadní je nepřehánět to. Ono je totiž skákání docela návykové a vzhledem k tomu, že se doporučuje sportovat několikrát za týden, není příliš šťastné si namoci svaly natolik, že nebudou poslouchat další týden, a tedy nebude možné ani skákat. Začátečníci by neměli vymýšlet žádné náročné sestavy a držet se osvědčených základních cviků. Jakmile se vypracují na vyšší úroveň mohou si samozřejmě dovolit i více.
Aby bylo skákání nejen efektivní a zábavné, ale také i bezpečné, je potřeba vybrat si k tomuto účelu vhodnou trampolínu. Ta by předně měla disponovat alespoň základními ochrannými prvky. Mezi ty se řadí kupříkladu obvodová síť, nicméně velmi vhodné je mít i kryt na pružiny. Dále je nezbytné vybírat podle nosnosti. Co konec konců dělat t s nástrojem, který majitele ani neunese? Výběr té správné trampolíny tedy není zase tak jednoduchý, jak by se snad mohlo jevit.