Pletivový plot – osvědčená klasika



Pletivové ploty sice vypadají lacině, ale uplatní se tu u nich velmi dobře pořekadlo, že „v jednoduchosti je krása“. Dnes máte navíc možnost zhotovit oplocení z plastem potažených trubek i drátu a tak tu odpadá pracné natírání, což bývalo v minulosti poměrně nepříjemnou ztrátou času. Kam se například hodí pletivový plot?

ptáček na plotě

Dům s krásným výhledem – nač si kazit výhled z domu dřevěnými hustě vysázenými plaňkami nebo kamennou či betonovou zdí, když tu můžete mít průhledné pletivo? Toto řešení by se vám mohlo zamlouvat jak u rodinných domů, tak i rekreačních chat, a to zejména na polosamotách a dále na řídce obydlených oblastech v zajímavých přírodních lokalitách.

Pletivo a živý plot – pletivo se dobře kombinuje s živým plotem, plastový potah na pletivu a trubkách mívá tmavě zelenou barvu, která s živými rostlinami na okraji pozemku dobře ladí.

sníh na plotě

Rozsáhlé pozemky – pletivové ploty se řadí k nejlevnějším variantám oplocení a projeví se to zejména u velkých ploch, kde by jiná řešení plotů či zdí a zídek byla významně dražší. V některých případech se tu dají ušetřit i desítky až stovky tisíc korun, rozdíl mezi plotem z pletiva a zídkami z cihel či betonu je opravdu značný.

Vodárny, čističky odpadních vod – znáte to v Opavě? Pokud ne a někdy tam pojedete, projeďte se po Těšínské ulici a zaměřte se od obchodu Tesco směrem ke Globusu na levou stranu silnice, spatříte tam čistírnu odpadních vod, která je od místní komunikace oddělena průhledným kovovým plotem. Uvnitř areálu jsou vysázené stromy a je na ně odtud hezký pohled, proto by pletivové ploty mohly být umístěny na okrajích pozemků vodáren, čistíren odpadních vod a podobných průmyslových staveb, které nepůsobí rušivě na své okolí. A tam, kde je třeba zakrýt nevzhledná místa, tam se naopak může hodit betonový plot z odlévaných prefabrikovaných dílů.